Hakkımızda

MULTİGEN Genetik Hastalıkları Değerlendirme Merkezi, alanında öncü olan Prof. Dr. Hüseyin Onay’ın tıbbi genetik alanındaki 20 yıla ve 300 binden fazla hasta sonucuna dayanan tecrübesi ile kurulmuştur. Tıbbi genetik uzmanlığı, genetik testlerin gerçekleştirilmesi kadar sonuçların uygun bir şekilde yorumlanıp hastanın tanısının ve tedavisinin yönlendirildiği bir alandır. Tecrübeye dayalı bu klinik yaklaşım bir tıbbi genetik tanı laboratuvarının en önemli artı değeridir.

MULTİGEN Genetik Hastalıkları Değerlendirme Merkezi hem bilimsel / hem de teknik personelleri ile biyoinformatik analizler, proje, arge ve danışmanlık hizmetleri sağlayan ülkemizin ve dünyanın en iyi genetik tanı laboratuvarlarından birisidir.

Prof. Dr. Hüseyin Onay, bugüne kadar tıbbi genetik alanında yaptığı 220’den fazla bilimsel yayın, dünyada ilk defa tanımlanmış yüzlerce yeni mutasyon ve dünyanın birçok ülkesinde tıbbi genetik alanında verdiği konferanslar ile alanında öncü bir isimdir. Merkez bünyesinde çalışan teknik personeller ise üst düzey eğitim almış, uzun yıllardır genetik test geliştirme ve uygulama tecrübeleri olan biyolog ve moleküler biyologlardır.

 

İletişim